<15467>6. Одною з ознак фашистського режиму є гомофобія та чіткий розподіл ґендерних ролей у суспільстві. 17 травня 1990 року ВООЗ виключила гомосексуальність з класифікації хвороб (клас V).
7. Для туристів та імігрантів важливо дотримуватись законів країни та поважати культуру місцевих, якщо в них є бажання зберігати дружні стосунки з ними та якщо вони піклуються про покращення умов життя у рідних країнах. Не слід плутати ісламістів та мусульман.
8. Перед і для декриміналізації речовин мають бути створені відповідні соціальні умови, проведені освітні заходи та, що доволі важливо для розвитку економіки, забезпечено виконання законів.
9. Вину або невинуватість людини визначає суд.
10. 9 квітня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті», статтею 1 якого було визнано вояків «Карпатської Січі» борцями за незалежність України у ХХ столітті.
6 грудня 2018 року Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Згідно з цими змінами особи, які брали участь у збройній боротьбі за незалежність України у ХХ столітті у складі «Карпатської Січі» та визнані борцями за незалежність України у ХХ столітті, визнаються ветеранами війни—учасниками бойових дій. Ухвалені зміни набирають чинності з березня 2019 року.
ОУН—громадсько-політичне утворення, УПА—збройне формування.
Після війни ставлення ЗЧ ОУН до росії не змінилося і, як і на початку війни, росіянський народ продовжував розглядатися як головний імперіалістичний народ. Росіянський імперіалізм і росіянський народ при цьому повністю ототожнювалися.
Після закінчення Другої світової війни, протягом років лунали звинувачення у скоєнні воєнних злочинів вояками дивізії, зокрема проти поляків та євреїв. На вимогу Фонду Візенталя та деяких членів парламенту Канади в 1986 році створили урядову комісію, відому як Комісія Дешена. Вона мала розслідувати факти переховування воєнних злочинців у Канаді, серед них також і колишніх вояків дивізії. Після вивчення архівних матеріалів і допиту свідків комісія у своєму офіційному рішенні від 1987 року визнала, що:
Не існувало доказів скоєння злочинів Дивізією „Галичина“,
Членство в дивізії не могло бути підставою для судового переслідування в Канаді,
Не існувало підстав для позбавлення громадянства чи переслідування ветеранів дивізії в Канаді.
Нюрнберзький процес, який тривав з 20 листопада 1945 до 1 жовтня 1946 року та розглядав військові злочини нацистів, також не знайшов доказів скоєння нею військових злочинів. Згадки про неї немає в обвинувальному акті і жоден вояк „Галичини“ засуджений не був.
[2/2]